Zástupkyně společnosti ISA Consult Ivana Ščigelová, kterou radnice pověřila prodejem městských bytů současným nájemníkům, jim podle nich neřekla nezaujatě, jaké jsou možnosti získat byt. Mluvila prý především o založení družstva a osobní vlastnictví zmínila jen okrajově.

„Protože spousta lidí podlehla její agitaci a hned na schůzce odevzdala "modrý lístek," že chtějí družstvo, rozhodla jsem se ještě s jednou paní obejít všechny nájemníky a zjistit, jaký je jejich skutečný zájem,“ řekla nájemnice Jana Žďárská.

Zatím mluvily sšestaosmdesáti uživateli bytů. „Jednaosmdesát chce osobní vlastnictví. Jen jeden chce družstvo. Ostatní buď dluží nájemné, takže se nemohou privatizace zúčastnit, dokud jej nezaplatí, nebo dosud váhají, jak se rozhodnout,“ uvedla Žďárská.

Starosta města si proto pozval Ščigelovu, aby si sní promluvil. „Řekl jsem jí o všech stížnostech, které jsem od budoucích vlastníků slyšel. Paní Ščigelová mi tvrdila, že žádnou zmožností neupřednostňovala. Jen chtěla dát více informací o té, která je proveditelnější,“ prohlásil starosta Petr Hájek.

Vedení města se rozhodlo, že příště bude na schůzkách, kde má zástupce společnosti ISA Consult lidem říci, jak lze dům prodat, přítomný někdo zradnice. „Alespoň na první schůzky přijdu já nebo někdo jiný. Dohlédneme, aby Ščigelová přednesla jen pro a proti všech možností, jak jsme se dohodli,“ řekl Hájek.