Za čtyři roky podle bučovického starosty Jiřího Horáka je změna znát. „V současné době už je upravený společenský sál. Nechali jsme zrekonstruovat sociální zařízení a vydláždit dvůr. V úpravách budeme nadále pokračovat,“ vyjmenoval Horák.

Provozovatel hospody například plánuje opravu kuchyně a město další úpravy dvora.

I přes nedokončené práce místo už žije kulturou. „Konají se tam besídky a když prší, je možné přesunout dovnitř venkovní setkání,“ řekl starosta Bučovic.

V hospodě byla letos na karnevale se synem Eva Vlachová. „Nápad se mi určitě zamlouvá. Kloboučky nemají žádný společenský prostor pro konání jakékoliv akce, ať už se jedná o ples, karneval či babské hody, které jsou tam už tradicí. Za deště se nemají lidé kam schovat, mají k dispozici pouze plac na okraji lesa s pódiem,“ zmínila Vlachová.

Zámecký park zaplnily historické autobusy, ale i osobní auta a motorky při příležitosti akce Veterán bus Kříž.
Zámecký park ve Slavkově zabraly historické autobusy. Podívejte se

Místní jsou podle starosty za rekonstrukci rádi. „Spolky v Kloboučkách jsou aktivní, a tak jsme jim chtěli vyjít vstříc. Byla to jediná hospoda a jediná možnost setkávání. Abychom prostor pro místní zachovali, koupili jsme ho,“ přiblížil Horák. Koupě město vyšla na necelé dva miliony korun.

Nápad ocenila i Dagmar Houšťová. „Líbí se mi jakékoliv využití starších budov. Zejména zachování budovy, která má i význam pro svou historii,“ upřesnila.

Chyba na přejezdu vyšla ženu draho.
Nehoda u Bučovic? Řidička jen těsně unikla smrti, nečekaně vjela pod vlak

Do oprav vedení radnice doposud investovalo více než dva miliony korun. „Je to velmi stará budova. Chceme ji celou opravit, ale nebude to hned. Každý rok něco,“ uvedl starosta. Celkové náklady na opravy podle něj není zatím možné vyčíslit.

ALŽBĚTA KADLECOVÁ