Dosavadní dvě pracoviště bučovického úřadu práce se sem postupně přestěhují ve druhé polovině února. „Naším záměrem je, aby lidé na novém pracovišti našli obsluhu od prvního března. Už od třiadvacátého února pochopitelně musejí počítat s určitými omezeními kvůli přesunům nábytku, databází, techniky a všeho dalšího. Pár posledních dní provozu u hasičské stanice a polikliniky tedy zajistíme pouze částečný nebo velmi omezený provoz,“ sdělil ředitel úřadu ve Vyškově Pavel Ondrák.

Digitální pojízdná laboratoř zastavila ve čtvrtek na náměstí Svobody v Bučovicích.
Pojízdná dílna plná moderních výrobních strojů přijela do Bučovic, podívejte se

Mateřská škola Bučovice má nyní v budově v Komenského ulici své odloučené zázemí. „Máme tam tři třídy, z toho je jedna speciální, která je zaměřená na logopedické vady. S novými prostory jsme velmi spokojeni, učíme se ovládat nové technologie moderní školky. Jsou to například rekuperace, venkovní stínění oken, portálová okna nebo vstupní kamerové zvonky,“ vyjmenovala ředitelka bučovické školky Sylva Sigmundová.

Zmínila stěhování, které zabralo náročných deset dnů. „Naše kolegyně a pan školník ve spolupráci s pracovníky technických služeb vše pečlivě a rychle přichystali. Už prvního září jsme tak mohli školku otevřít dětem z Bučovic. Všem, kteří se na vzniku nové školky podíleli, patří velké poděkování a odměnou jsou nám úsměvy šťastných dětí. A také jejich spokojení rodiče, protože Bučovice vytvořily nové kapacity pro přijetí dětí k předškolnímu vzdělávání,“ dodala Sigmundová.