„Podmínkou samotné koupě je vyřešení exekučního zatížení do konce letošního roku. Majitel tedy musí v následujících týdnech vyřešit své závazky a zajistit vymazání zástavních práv, na nemovitosti jsou nyní tři relevantní zástavy,“ vysvětlila aktuální situaci mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Den princezen a rytířů ve Slavkově u Brna
Tipy na víkend na Vyškovsku. Princezny a rytíři zavítají na zámek Slavkov

V místě byly dlouhodobě problémy. „Ve chvíli, kdy budou závazky vypořádány, uvolní se peníze do advokátní úschovy, kde se bude dále řešit převod samotné nemovitosti do majetku města,“ doplnila Slámová.

Se záměrem nesouhlasí například zastupitel Ivan Charvát. „V současné době, při prioritách, potřebách a možnostech města a za nabízené kupní ceny nepovažuji tuto koupi za vhodnou. Dle mého názoru tuto nemovitost město nepotřebuje a může mu být naopak velmi brzy na přítěž, jelikož vlastní a provozuje celou řadu dalšího nemovitého majetku, o který se musí starat s péčí dobrého hospodáře,“ komentoval slavkovský zastupitel.

Zdroj: Deník/Jakub Dostál

Jako další možné využití stavby do budoucna zmínili zástupci radnice ve Slavkově třeba dětskou skupinu nebo sociální služby.