Novinka čeká i na vyškovské příznivce letního kina. Na rozdíl od Rousínova ale není až tak příjemná. Kino sice bude promítat po celé prázdniny, a to každý čtvrtek, pátek a sobotu, kapacita nicméně bude omezená. „To v minulých letech nebylo. Nyní do areálu pivovaru pustíme jen dvě stě lidí," sdělil ředitel Městského kulturního střediska ve Vyškově Luboš Kadlec s tím, že pro návštěvníky chystají hlavně tituly, které vyšly v letošním roce.

close Letní kina na Vyškovsku 2016. zoom_in

PRO ZVĚTŠENÍ KLIKNĚTE

Na změnu se pak musejí připravit i diváci, kteří zamíří do Lulče. Zatímco v uplynulých letech bylo dějištěm letního kina parkoviště nad koupalištěm Libuše, letos se bude odehrávat na blízkém hřišti. A to kvůli stavbě kanalizace. „Plátno umístíme za pódium, pro diváky budou nachystané židle. Navíc v blízkosti funguje i občerstvení," uvedla za pořadatele Lenka Kučerová.

Promítání mají v plánu o dvou posledních srpnových víkendech, konkrétně v pátky a soboty. „Pro případ špatného počasí máme ještě jako alternativu neděle," dodala Kučerová s tím, že konkrétní tituly zatím nemají vybrané. Ve hře je ale pohádka, rodinný film, komedie pro mladé a nějaký starší kousek.

O podívanou pod širým nebem nebudou ochuzení ani Ivanovičtí, kde má letní kino dlouholetou tradici. „Myslím, že se nám podařilo získat opravdu zajímavé filmy a celkem nové," okomentoval vedoucí kina Jiří Heroudek.

Obyvatelé regionu se můžou těšit i na filmové festivaly, a to v Otnicích a Slavkově u Brna. Diváci se v sedmi dnech dočkají komedie, akčního filmu nebo třeba pohádky pro děti. „Kouzlo promítání v zámeckém parku podle mě tkví v tom, že lidé nesedí na lavičkách nebo židlích, ale rozprostřou si deku přímo na trávě," je přesvědčený zástupce ředitelky památky Jiří Blažek. Hrát se podle něj bude za každého počasí vyjma toho, kdy bude vát silný vítr.

Právě do Slavkova se chystá například Aneta Sedláčková. „Na letních kinech se mi obecně líbí atmosféra. Slavkov jsem si vybrala proto, že dávají relativně nové filmy," svěřila se žena.

O dva dny kratší, tedy pětidenní festival čeká na návštěvníky v Otnicích. „Chceme promítat co nejnovější filmy, a to i s českým dabingem," poznamenal správce otnického kina Josef Marek.

Nesovice pak letos potěší kinematograf Pavla Čadíka. Ten ještě s vedením vesnice nicméně stále ladí detaily. „Chci, aby si lidé díky kinematografu připomněli krásu klasického promítání a v netradičním pojetí se podívali na známé české filmy," zmínil Čadík.

Promítání nabídl také Studnicím a Krásensku. Vedení Studnic zatím není rozhodnuté, zda na jeho návrh přistoupí. V Krásensku se jej teprve chystají projednávat.