„Cesta byla perfektní, žádné komplikace. Česká strana všechno logisticky perfektně zvládla. Na některých místech nám i mávali lidé," byl potěšený velitel roty Cary Fitzpatrick.

Čekali je také ve Vyškově, ačkoliv pouze hrstka. Asi stočtyřicetiki­lometrovou cestu vlakem a osm kilometrů pěšky za nimi vážil Jaromír Hausner z Ostravy. „Netušil jsem, že je to z nádraží do kasáren taková dálka. Ale rozhodně mi to za tu námahu stojí. Nedivím se, že je tady tak málo lidí. Informací o konvoji a časech příjezdu bylo velmi málo. Já jsem si to spočítal a docela jsem se trefil," svěřil se důchodce.

První část tvořilo zhruba dvacet amerických armádních vozidel a ke kasárnám přijela o půl šesté odpoledne. Všechna mířila do autoparku. Poslední dorazila kolem desáté večer. „V autoparku vojáci doplnili pohonné hmoty, následně se ubytovali a dostali večeři. Stejně jako minule na ně čekala česká klasika v podobě smaženého vepřového řízku, brambor a okurkového salátu. Snídaně vyžadují teplé, budou mít smažená vajíčka," prozradila mluvčí Velitelství výcviku – Vojenské akademie Monika Nováková.

Město začnou Američané opouštět v pondělí v šest večer. Míří do Maďarska na cvičení NATO.

VÍC SE DOČTETE V PONDĚLNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ VYŠKOVSKÉHO DENÍKU ROVNOST