Ti se totiž rozhodli, že si chodník postaví svépomocí. „Zastupitelé stáli před rozhodnutím, jestli zadat zakázku dodavatelské firmě a za získané peníze vytvořit jen polovinu plánované stavby, nebo oslovit lidi z obce a požádat je o spolupráci při výstavbě a zbudovat celou plánovanou trasu chodníku o délce dvou set metrů. Poté, co jsme se obrátili na obyvatele, zvítězila druhá varianta," uvedl medlovický starosta Bohuslav Klemsa.

V první fázi brigádníci rozebrali dlažbu, kterou uložili do areálu jedné z místních firem. „Beton a obrubníky jsme pak nechali odstranit technikou. Minulou sobotu se pak sešlo dvacet lidí z Medlovic, aby položili dvě stě metrů nového obrubníku. Za to, že se akce zúčastnili, jim patří velký dík," zmínil Klemsa.

Teď na pracovníky čeká položení zámkové dlažby, která bude chodník tvořit. „Tyto práce už zajistí hlavně studenti Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Sochorova ve Vyškově, se kterými máme zkušenosti z loňského školního roku, kdy nám pomáhali například s opravou sklepa, který slouží k ukládání techniky pro údržbu obce. O pomoc však zřejmě požádáme také místní," naznačil medlovický starosta.

Akce by měla být podle jeho slov hotová už příští týden. „Zaplacená bude částečně z krajské dotace a zčásti z obecní pokladny. Celkem vyjde na dvě stě tisíc korun, od kraje jsme získali polovinu," dodal Klemsa s tím, že v nejbližších dnech začne také další fáze opravy hřbitovní zdi v Medlovicích.