V restauraci Litovel by se nekuřáckému provozu nebránili. Jenže majitel to sám od sebe zakázat nechce. „Nekouří se u nás přes obědy, po zbytek dne a hlavně večer, kdy přijdou chlapi na pivo, ano. Pokud protikuřácký zákon jednou projde, tak to samozřejmě dodržím. Udělat to ale z vlastní vůle rozhodně nechci, naštvu tím hodně lidí. Když to za mě rozhodne zákon, bude to jednodušší," podělil se o svůj názor majitel restaurace Jiří Ruznar.

Jenže právě protikuřácký zákon poslanci minulý týden překvapivě nepodpořili. Ve sněmovně neprošel kvůli tomu, že proti němu hlasovala i část poslanců vládního hnutí ANO, přestože vláda zákon schválila.

80poslanců z celkového počtu 172 přítomných se minulý týden vyslovilo pro schválení protikuřáckého zákona. Nestačilo to. Vláda ho s pozměňovacími návrhy předložila poslancům znovu.

Zakázat měl kouření v restauracích, barech a podobných zařízeních i omezit podávání alkoholu. Hlavně na vesnicích by to ale byl podle Ruznara, který má podniků víc, problém. „Na vesnici je i tak tento druh podnikání velmi ošemetný, a pokud bych z hospody udělal nekuřáckou, asi bych ji mohl rovnou zavřít," zdůraznil Ruznar.

S nespokojeností jedné nebo druhé strany se však setkává často. „Nekuřáci si samozřejmě stěžují, druhá strana to většinou ignoruje," popsal majitel.

O tom, že nekuřáci to se svými nároky přehánějí, je přesvědčený třeba host Zdeněk Bartoš. „Míst, kde se může kouřit, je nyní už daleko méně než těch nekuřáckých. Navíc v době moderní vzduchotechniky se dá prostor velmi dobře odvětrat. Chci si v podniku zapálit cigaretu," prohlásil muž.

Podle něj to k restauracím zkrátka patří. „Kouřilo se vždycky, před lety to nikomu nevadilo. V případě zákazu nebudeme mít stejná práva jako nekuřáci," řekl Bartoš.

Nově by měl smůlu v bučovickém hotelu Arkáda. Podle průzkumu Vyškovského deníku Rovnost je podnik jako jediný ve městě nekuřácký. A to teprve několik týdnů. „Vnitřní prostory jsou už celé nekuřácké. Zákazníci si můžou zapálit pouze na zahrádce. Je to venku, až tolik to neobtěžuje," zmínil provozní hotelu Libor Macka.

Bojí se o zákazníky

Dalším důvodem, proč se bučovickým matkám do restaurací nechce, je ten, že pro jejich děti v nich nemají vyžití. Tvrdí to alespoň Havartová. „Když už nějaký dětský koutek je, špatně se do podniku dostává s kočárkem," naznačila žena. Právě i na takové hosty hodlá Arkáda cílit. „Chceme do restaurace přilákat právě maminky s dětmi. Odpoledne bychom fungovali spíš v kavárenském stylu. Pořizujeme vitrínu na zákusky a dětský domeček," pochlubil se provozní.

Jenže v Bučovicích je kapkou v moři. Třeba ve Vinárně u Šemberů se bojí, že přijdou o kšeft. „Máme prostory oddělené. Lidé to u nás znají a vědí, že vzadu je salonek pro nekuřáky. Nezaznamenali jsme, že by si na to někdo stěžoval. Zákaz neplánujeme, přišli bychom o velké množství zákazníků," potvrdila za podnik Veronika Knoflíčková.

Například ve Vyškově je situace jiná. Někteří restauratéři otočili a od ledna je bez kouře třeba restaurace Acapulco nebo Chalupa u městské brány. „Můžu říct, že to byl z našeho pohledu velmi dobrý krok. Navíc převážná část zákazníků si to i přála, takže jsme jim spíš vyhověli. Lepší to je i pro zaměstnance, protože nemusí pracovat v zakouřeném prostředí. Počet zákazníků se nesnížil," poznamenala majitelka podniku Blažena Blumensteinová.