Střechu obecního domu bude tvořit kanadský šindel. „Na přilehlé tělocvičně to bude kvůli malému spádu folie, která se k těmto účelům používá. Tělocvična je v současné době hotová přibližně z poloviny. Předpokládáme, že do konce listopadu bude střecha hotová a rádi bychom měli osazená i okna a dveře. Ostatní práce, jako betonování podlah, rozvody a omítky pak budou pokračovat v příštím roce," podotkl starosta.

Zatímco dřívější odhad na kompletní výstavbu obecního domu byl třicet milionů korun, díky výběrovým řízením se cena postupně snižuje. „Před vybudováním základů jsme vysoutěžili jejich o jeden milion nižší cenu. Také hrubá stavba bez oken a dveří vyjde na sedm milionů dvě stě tisíc korun, což je o pět milionů méně, než byl odhad. Lze z toho tedy soudit, že celková cena bude oproti původnímu odhadu jiná," připomněl Dvořáček.

Další významnou akcí byla v tomto roce výstavba další třídy v habrovanské základní škole. „Stavební firma obci budovu předala koncem srpna a čtyři dny na to škola prošla úspěšnou kolaudací," řekl starosta

Díky nové třídě mohli v Habrovanech otevřít pátý ročník. „První tři ročníky mají každý svou třídu. Čtvrtý a pátý ročník je spojený a celkem je v této třídě devatenáct žáků. Bylo velmi příjemné zahájit školní rok v nových krásných prostorách," těšilo ředitelku habrovanské základní školy Vlastu Koudelkovou.