Například podle Jakuba Svobody, který v Černčíně bydlí už mnoho let, mají mnohdy motoristé problém vůbec do obce trefit. „Když v zimě začne chumelit, silničáři mají problém najít k nám cestu, protože na horizontu prakticky zmizí pod sněhem," upozornil Svoboda na webu bučovické radnice.

Jen na zimu se však problémy neomezují. „V noci nebo v mlze tam není vidět po celý zbytek roku, třeba i v létě," dodal Svoboda.

Za pravdu mu dávají i další obyvatelé bučovické místní části. „V Černčíně bydlím už několik let, takže jsem si zvykla, že cesta ve tmě není vidět. Ale je fakt, že když po ní jede někdo cizí, kdo to tady nezná, může mu to dělat potíže," uvedla další z obyvatelek lokality, která si nepřála zveřejnit jméno. Redakce ho však zná.

Podle Svobody by bylo řešením umístit podél cesty směrové sloupky s odrazkami. „Všude jinde většinou jsou. Silnice by tak byla dobře označená, viditelná i v zimě, když napadne sníh a silničáři by ho tak nemuseli odhrnovat v místech, kde je pole. Pokud je to v kompetenci města, byl bych rád, kdyby na cestě do Černčína nechali umístit několik patníků," podotkl Svoboda.

Podle vedoucího odboru životního prostředí bučovické radnice Miloslava Babyráda, který má na starosti řešení podnětů od obyvatel, jde o záležitost kraje. „Dopravní značení sice na cestě je, ale upozornění jsme předali silničářům. Ti by měli vyhodnotit, jestli je nutné tam přidávat další, viditelnější značky," informoval Babyrád.

Vedoucí vyškovské oblasti Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Zdeněk Gardelka si myslí, že nejde o nijak problematický úsek. „Je to koncová obec, do které kromě místních moc dalších řidičů nezajíždí. Navíc jde o ojedinělou stížnost. Nikdy jsem nezaznamenal, že by řidiči měli problém do Černčína trefit. Ideální by samozřejmě bylo, abychom měli směrové sloupky a podélné čáry všude, problém je však v penězích," vysvětlil Gardelka.

Peněz je podle jeho slov čím dál méně a je potřeba investovat do důležitějších věcí, jako je například oprava cest po zimě. „Po té letošní obzvlášť. Za celých pětadvacet let, co tady pracuji, jsem takovou nezažil. Pokud by ale lidé trvali na umístění sloupků, zřejmě bychom je tam nakonec dali," řekl Gardelka.

Nákupní cena jednoho sloupku je zhruba dvě stě až dvě stě padesát korun. Cesta od hlavní silnice z Vyškova na Bučovice do Černčína je dlouhá necelý kilometr a patníky se osazují přibližně po padesáti metrech. Vyšly by tedy asi na osm tisíc korun, ovšem bez práce. „Jenomže takových cest, kde chybí, je plno," připomněl vedoucí.

Gardelka také uvedl na pravou míru zmíněný problém cestářů najít ve sněhu silnici do bučovické místní části. „Mluvil jsem se slavkovským cestmistrem, který mi řekl, že nešlo o to, že by náš pracovník měl potíž s hledáním cesty. Jenom pluhem nemohl prorazit závěj, tak ji objel přes pole," objasnil Gardelka s tím, že ještě nedávno dávali cestáři přes zimu podél silnice vodicí tyče. „Ty nám však nějací vandalové kradli, tak jsme od toho ustoupili," uzavřel šéf silničářů.