„Nejde jen o dospělé, ale také děti, které navštěvují základní uměleckou školu a vracejí se domů až za tmy. Vzhledem k tomu, že se městem ve večerních hodinách potulují nepřizpůsobiví obyvatelé a lidé tak mají strach o svoji bezpečnost, rozhodli jsme se, že ji zvýšíme. Osvětlení, které plánujeme zavést podél chodníku z Ivanovic do Chvalkovic, by mělo pomoci," je přesvědčený ivanovický starosta Jozef Heretík.

V současné době se podle něj už pracuje na projektu a hotovo by mělo být během několika měsíců. „Předpokládám, že do letních prázdnin chodník bude osvětlený," odhadl Heretík s tím, že městský rozpočet počítá na uskutečnění záměru s částkou ve výši dvou set padesáti tisíc korun.

Další akcí, kterou ivanovická radnice plánuje ve své místní části uskutečnit, je oprava sociálního zařízení v hasičské zbrojnici. I ta by měla být dokončená do prázdnin a vyžádá si sto padesát tisíc korun. „Budou se na ní podílet i hasiči, takže bude záležet také na nich, jak dlouho práce potrvají," dodal starosta.