Tvrdí, že podobně jako on dopravní problémy v okolí města vnímá řada dalších lidí. „Vadí to všem. Do Bučovic teď opravdu není snadná cesta,“ dodal muž. Řidiči musejí jezdit přes Nesovice, Milonice a Kozlany. Tam se navíc někdy kvůli opravě kanalizace tvoří kolony.

S naplánovanou objížďkou nejsou spokojení ani starostové obcí, přes jejich území objížďka vede. „Vnímáme to velmi špatně. Když po nás chtěli silničáři k objízdné trase stanovisko, nesouhlasili jsme. Rozhodnutí jsme ale nezabránili,“ přiblížil starosta Kozlan Karel Pospíšil.

Místní podle něj trápí projíždějící kamiony a řidiči, kteří jedou do nebo z Bučovic najedou o zhruba sedm kilometrů víc. „Moc tomu nerozumím,“ podotkl starosta.

Jeho slova potvrdila i i obyvatelka Kozlan Věra Kolářová. „Aut obcí projíždí skutečně víc, je to poznat. Stěžuje si na to hodně lidí,“ řekla Kolářová.

V úterý začne oprava obchvatu u Slavkova u Brna. Práce potrvají několik měsíců.
Oprava obchvatu u Slavkova: lidé mají strach z dopravního kolapsu

Podobně se vyjádřila starostka Milonic Jitka Chramostová. „Opravit se to musí. Lidé se u nás ale bouří. Nelíbí se jim to. Některým se kvůli zvýšenému provozu třesou domy,“ uvedla.

Že lidé na komplikace kvůli opravám nadávají, potvrdila i policejní mluvčí Kamila Haraštová. „Zúčastnili jsme se několika jednání, kdy si lidé z okolních obcí Bučovic stěžovali na to, že stavba nejde podle plánu a zdržuje se,“ okomentovala Haraštová.

Její kolegové v dotčených vesnicích dopravu kontrolují. „Nemůžeme tam být ale stále. Míst, kde jsou problémy, je na Vyškovsku více,“ upozornila mluvčí.

Oprava silnice. Ilustrační foto.
Ve Slavkově opraví Nádražní ulici. Město zaplatí miliony

Podle vedoucího vyškovské oblasti krajských silničářů Richarda Pokorného je objízdná trasa v pořádku. „Vede standardně po silnicích druhé třídy a po silnici první třídy číslo padesát. Stanovil ji odbor dopravy v Bučovicích. Nenapadá mne důvod, proč by doprava měla vézt jinudy, třeba po silnicích nižší třídy,“ reagoval Pokorný.

Práce na silnici II/431 u Kojátek pokračují podle harmonogramu. „Dokončení opravy, která zahrnuje i přestavbu dvou mostů, pokračuje podle plánu,” upřesnil Pokorný .

S problémy musí počítat i řidiči, kteří by z Vyškova do Bučovic chtěli jet přes Letonice. Kvůli opravám silnice u Tučap auta jezdí přes Nemojany.

Cestování kolem Bučovic
• Kvůli opravám mostu u Kojátek musí lidé jedoucí z Vyškova do Bučovic i obráceně po objízdné trase.
• Ta vede přes Kozlany, Milonice nebo Nesovice.
• Řidiči si kvůli objížďce najedou zhruba o sedm kilometrů víc.
• Lidem v okolních vesnicích objížďka vadí.