Akce měla začít podle posledních informací na přelomu letošního srpna a září. „Stále se však nic nedělo. Teď jsme se dozvěděli, že na podzim už má být silnice opravená. Silničáři nestihli do původního termínu výběrové řízení, nyní už by to mělo vyjít," uvedl nemochovický starosta Lubomír Hofírek. Obec se v souvislosti s rekonstrukcí chystá udělat obrubníky kolem cest.

Silničáři vyrovnají a zesílí povrch cesty. „Půjde jen o drobnější úpravu živičnou směsí. Silnici zalijeme asfaltobetonem. Teď vybíráme dodavatele. Proto nemůžu říct přesný termín, kdy práce začnou, záleží na dohodě s firmou, která vyhraje výběrové řízení. Ale letos to určitě bude opravené," ujistil vedoucí technickosprávního úseku vyškovské oblasti jihomoravské krajské správy a údržby silnic Jan Olejníček.

Oprava vyjde podle dřívějších informací na několik milionů korun. Řidiči se však omezení bát nemusejí. „S komplikacemi provozu v žádném případě nepočítáme, i proto, že se jedná o místo s minimálním pohybem aut," potvrdil vedoucí vyškovské oblasti Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Zdeněk Gardelka.

Povrchovou úpravu cesty měli silničáři původně naplánovanou už na začátek léta. Práce se ovšem nerozběhly, protože silničáři neměli zajištěné výběrové řízení. První odhad nákladů totiž přesáhl určitou částku a cestáři museli nechat projekt předělat, aby se vešli pod šest milionů korun.