Nová adresa je Tománova 34, první poschodí, což je stará budova bývalých UP závodů Rousínov, nyní objekt ve vlastnictví Jitony. „Ředitelka pěti zaměstnancům pronajala jednu místnost o velikosti jednadvacet metrů čtverečních, kde je umístěné všechno, a to kancelářské vybavení včetně tří počítačů, kopírka, sterilizátor, civilní i pracovní oblečení, zdravotnický materiál a tři elektrické přímotopy, které jsou v provozu čtyřiadvacet hodin denně, protože kotelna budovy není funkční,“ uvedla jedna z pracovnic charity Júlia Havířová.

Nicméně, i když podmínky nejsou tak dobré, jako v prostorách Domu chráněného bydlení, jsou zaměstnanci velmi rádi, že v Rousínově vůbec zůstali.

Původně totiž hrozilo, že rousínovská pobočka Oblastní charity Vyškov skončí. Nikdo nevěděl, kdo se postará o staré nemohoucí lidi, když neočekávaně ředitelství přikázalo svým zaměstnancům opustit kanceláře v Domě chráněného bydlení. To přidělalo starost i rousínovské radnici. Dokonce jednala s oblastní hodonínskou charitou, že by její zaměstnanci do Rousínova dojížděli. Problém ale byl v tom, že změna přišla náhle a charita už nestihla požádat o dotace na poskytování služeb v Rousínově. Situace byla nepřehledná a plná emocí.

Výsledkem dnes je, že Dům chráněného bydlení v ulici Louky dnes nově provozuje rousínovská radnice a správcem zůstávají Městské služby. Zdravotní péči ale dál poskytuje charita. „Oblastní charita Vyškov nadále poskytuje v Rousínově a přilehlých obcích zdravotní a sociální služby, stanice Rousínov zůstala zachovaná, a počet zaměstnanců se snížil o jednoho pečovatele na tři zdravotní sestry a dvě pečovatelky,“ dodala Havířová. Kancelář má nové telefonní číslo 517 440 390, kam se klienti dovolají nejlépe v odpoledních hodinách mezi půl druhou a půl čtvrtou hodinou. Mobilní čísla zůstávají stejná 774 874 814,7­74 874 811.

Podle ředitelky Oblastní charity Vyškov Markéty Pučánové z Domu chráněného bydlení pobočka odešla prý pro to, aby ušetřila. „Je to kvůli úsporám a zlepšení ekonomické situace nejenom v Rousínově, ale v celé charitě. Jinde v okrese k žádné změně nedojde,“ informovala před časem Pučánová. Z chráněného domu odešla charita proto, že se jí jeho správcovství nevyplatilo. Z jednačtyřiceti bytů pečovala jenom o sedm klientů.

Charita v Rousínově funguje už více než jedenáct let. Ošetří ročně přes sto pacientů, což představuje přes pět tisíc návštěv. Dalších zhruba sedm tisíc pět set návštěv ročně se týká pečovatelských služeb.