A na této pozici ho nyní nahradil právě Charvát. „Křenovický starosta odešel z projektu, jelikož se chce naplno věnovat práci pro Křenovice. Na jeho místo přišel Ivan Charvát, který se dosud v projektu angažoval jako takzvaný motivující starosta," oznámila slavkovská mluvčí Veronika Slámová.

Jen do května

Projekt, v jehož rámci už pracovní skupina vytvořila analýzy a návrhy pro efektní spolupráci obcí na Slavkovsku, a to v oblasti školství, cestovního ruchu, sociálních potřeb nebo odpadového financování z evropských zdrojů, začal v lednu tohoto roku. Skončit má v květnu příštího.

Charvátovým úkolem bude dotáhnout rozpracované projekty do cíle. „Jak to bude s projektem dál, zatím nevíme, každopádně mám v plánu v něm setrvat pouze právě do května," řekl Charvát.

Před svým zvolením starostou v roce 2006 pracoval na slavkovském úřadě. Po volbách naznačil, že by mohl jako vystudovaný ekonom přejít do soukromého sektoru. „Nechci ale zatím ničemu předbíhat. Teď je hlavní, abych v nadcházejícím půlroce dovedl projekt meziobecní spolupráce ke zdárnému konci a pak se uvidí," řekl bývalý starosta Slavkova.