Osm set tisíc. Přinejmenším za takovou cenu chce už podruhé v letošním roce bučovická radnice prodat svůj poslední majetek v místní části Marefy. Jde o chátrající budovu místní školy.

„Na začátku roku z toho sešlo, protože se neobjevil žádný zájemce. Teď ale za námi jeden přišel, takže jsme znovu vyvěsili záměr. Uvidíme, jestli objekt koupí nebo se dostane do rukou někoho úplně jiného či zůstane městu,“ uvedla starostka Bučovic Šárka Šilerová.

Podle ní má zájem o koupi jeden z místních. Proto předpokládá, že marefský osadní výbor nebude mít k prodeji žádné námitky. „Předtím se jeho členové báli, kdo to koupí, protože nebyl žádný konkrétní zájemce. Teď jde o člověka, kterého dobře znají a vědí, co se stavbou zamýšlí,“ myslí si Šilerová.

Jak ještě zdůraznila, město si budovu nechce nechat ve svém vlastnictví, protože nemá peníze na jeho opravu. „Ani nevíme, co bychom tam měli udělat. Nemáme žádný plán na využití školy. Proto chátrá a podle mě je to velká škoda. Nový majitel se o ni určitě bude starat,“ je přesvědčená bučovická starosta.

Přesto, že objekt zřejmě bude využitý potom, co ho zájemce koupí, záměr naráží na odpor některých bučovických zastupitelů. „Jde o poslední majetek města v Marefách. Potom už tam radnice nebude nic mít,“ namítla například zastupitelka Bučovic Jana Vlachová.

Budeme aktualizovat