„Je důležité, aby se v Evropě položil důraz na vznik nových pracovních míst a boj s daňovými úniky. Je také potřeba, aby Evropa omezila zbytečnou byrokracii a zasadila se o to, aby finanční prostředky, které jsou uvolňované z evropských fondů, byly užívané efektivním způsobem. To jsou věci, které skutečně potřebujeme," prohlásil ve vyškovské Knihovně Karla Dvořáčka Sobotka.

Podle něj je také potřeba, aby v Evropském parlamentu sedělo co nejvíc těch, kteří budou podporovat zachování evropského sociálního modelu. „Jinými slovy evropského sociálního státu, který je podle mého názoru tím nejlepším možným způsobem k fungování společnosti," dodal předseda vlády.

Jak naznačil Keller, konkrétně pro něj bude při kampani důležité například vysvětlit lidem otázku s přijetím nebo nepřijetím eura. „V důsledku klamavé kampaně jsou někteří lidé přesvědčení o tom, že zda se jím u nás bude platit nebo ne, rozhoduje Evropský parlament, přitom je to vláda dané země. Podstatné je, jestli ho stát přijme v době hospodářské krize nebo mimo ni. A my doufáme, že když ho budeme přijímat v horizontu čtyř až pěti let, bude už po hospodářské krizi, což by pak mělo mít pozitivní dopad," přiblížil Keller.

Kampaň chtějí sociální demokraté založit hlavně na kontaktu s lidmi. „Loni jsme hospodařili s přebytkem a peníze, které jsme ušetřili, použijeme do kampaně. Je pro nás důležité dostat mezi voliče naše myšlenky. A nevlastníme noviny, televizi ani rozhlas, takže nemáme jinou možnost, než s lidmi komunikovat prostřednictvím médií nebo přímé kampaně. Proto za nimi jezdíme a odpovídáme na jejich dotazy, což samozřejmě stojí určité peníze. Máme jasná pravidla, výdaje nepřekročí strop, který jsme si stanovili. Že jsme schopní to dodržet, jsme myslím dokázali při loňských volbách," poukázal Sobotka.