Vyškov čeká o prázdninách třídenní rockový maraton. Pořadatelka Pavla Hanáková říká:

V areálu vyškovského letiště se od čtrnácti hodin pátku čtrnáctého do půlnoci neděle šestnáctého srpna a možná až do časných ranních hodin v pondělí bude konat festival pod širým nebem nazvaný Rock Shock. Jedna z pořadatelek, Pavla Hanáková, slibuje nabídku tak zvučných jmen a tak široké žánrové rozpětí, že se přehlídka směle může zařadit po bok nemnoha podobných velkolepých akcí pořádaných v České republice.

Jaké hudební žánry festival nabídne?
Rockový styl sice propůjčil akci svůj název, ale neznamená to, že by si vyznavači jiné muziky nepřišli na své. Půjde o multikulturní akci. Hrát se bude rock, pop, hard rock, hip hop, house styl i jiné méně poslouchané hudební styly. Kapely, kterých bude kolem osmdesáti, budou vystupovat na dvou otevřených scénách. Další tři scény budou zastřešené stany. Budou rozmístěné tak, aby se navzájem nerušily.

Kteří účinkující budou pro diváky největším tahákem?
Určitě Chinaski, Support Lesbiens, Tata Bojs, David Koller, Ivan Mládek. V našem play listu je další řádka velmi zvučných jmen a právě tato konstelace hvězd na jednom místě v jednom víkendu dělá tuto akci výjimečnou. Na své si jistě přijdou i posluchači tvrdé muziky. Například Malignant Tumour, Jesus Om nebo Alvaréz Peréz či Pigsty jsou jistě dostatečnou zárukou i pro tyto fanoušky. Z místních kapel nemůžu opomenout Dark Gamballe z Vyškova nebo Exit ze Slavkova u Brna. Vyškovské kořeny mají i brněnští Onset.

Hrát bude i reprodukovaná hudba…
V doprovodných stanech se posluchači můžou těšit na třicet DJ´s různých žánrů. Kdo se trochu vyzná, tak jsou mu dobře známá jména Orbit, Chris, Luis, Sopo a další. Hrát se bude mimo jiné i groovy house, electro, progressive house či drum´n´base.

Jaké bude zázemí pro návštěvníky?
Součástí areálu bude oplocený a osvětlený kemp o rozloze čtyřiceti tisíc metrů čtverečních. V kempu můžou návštěvníci využít sprchy. Samozřejmostí bude dostatek mobilních toalet. Nebude chybět relaxační zóna, zábavné atrakce, občerstvení a doprovodný program včetně divadelního šapitó či kina. Wifi připojení na internet bude zajištěné v celém areálu, lidé si dobijí mobily a notebooky.

Jak bude zajištěná doprava?
Výhodou pro návštěvníky bude kyvadlová doprava z vlakového nádraží na letiště a zpět. Pro ty, kteří přijedou autem, je připravené prostorné parkoviště. Areál letiště se nám zdá ideální. Je hned vedle silničního tahu z Brna na Kroměříž a Olomouc, vlakem přijedou lidé z trasy Brno – Přerov a existuje spousta dalších možností.

Proč jste si pro festival vybrali zrovna Vyškov? Nebylo by velkoměsto pro tak rozsáhlou akci vhodnější?
Produkční firma je vyškovská. Pod heslem Morava sobě a s přáním, aby i obyvatelé Vyškovska přijali tento festival za vlastní, jsme zvolili právě Vyškov. Vyškovské firmy, především pivovar, jsou ochotné ke spolupráci. Máme i podporu města, starosta Petr Hájek nám udělil záštitu. Všichni organizátoři jsou patrioti a jde nám především o kulturní rozvoj regionu. Nedostatek podobných kulturních akcí v kraji byl v podstatě naším impulsem. Chceme prolomit hudební zvyky na Vyškovsku.

Program

Jak zajistíte pořádek?
Státní policie bude mít zvýšené hlídky v centru města. Pro udržení klidu v areálu využijeme služeb profesionální security. Pořádek zajistí úklidová firma a to nepřetržitě po celou dobu programu. Náš tým má obrovské zkušenosti v oblasti reklamy a marketingu a dva kolegové se v minulosti podíleli na organizaci dvou velkých festivalů, takže věřím v bezproblémový průběh premiérového ročníku.

Kolik budou stát vstupenky na tento festival?
Do patnáctého června budou vstupenky stát čtyři sta devadesát korun a potom o sto korun podraží. V předprodeji jsou ve Vyškově v Rock pubu B-29, Indistylu tatoo Jiřího Tylšara a v Turistickém informačním centru. Mimo Vyškov v cestovní agentuře Baleza v Rousínově na Sušilově náměstí 48 a v Bučovicích ve Smetanově ulici 432. A v celorepublikové síti Ticketstream.