V Purkyňově ulici je rozsah oprav stanovený od Nosálovské ulice po ulici Pod Nemocnicí. „Město firmě předalo zakázku 19. září. Rekonstrukce má trvat maximálně do poloviny října," informovala.

Dopravu rekonstrukce neovlivní. „Chodci staveniště obcházejí po silnici," upozornila Bezdomniková. Některé vyškovské chodníky už mají rekonstrukci za sebou. Dělníci už dali dohromady například chodník ve Dvořákově a Nosálovské ulici nebo na sídlišti Tyršova.

Jiné se však plánované opravy ani nedočkají. Například povrch ve Hřbitovní ulici směrem na Cukrovarskou z důvodu toho, že se v lokalitě plánuje zklidnění celé zóny. V Brňanech pak dělníci nespustí sbíječky kvůli technickým problémům. „Z technických důvodů a s ohledem na počasí se letošní plánovaná oprava neuskuteční. Akci jsme se rozhodli přesunout na příští rok," potvrdila Bezdomniková.

Rozsah letošních oprav schválila Rada města prostřednictvím odboru místního hospodářství. Všechny chodníky budou mít jednotný povrch, dělníci je pokládají šedou zámkovou dlažbou.

Veškeré opravy cest pro pěší budou stát víc než šest milionů korun. Původně na ně město vyhradilo poloviční sumu, zastupitelé k ní ale v červnu odsouhlasili další tři miliony. „Stalo se tak díky loňskému hospodaření městského úřadu," naznačila.