„Dělali jsme v místě také výstuhy, bohužel to nepomohlo. Jeden sloupek je mírně ohnutý, druhý prakticky leží na zemi. Snad se to opraví. Naštěstí se sloupky neulomily. Viník je známý, čekáme, až vše vyřeší pojišťovna," řekl k poškozeným sloupkům umělecký restaurátor.

Další řidič koncem roku svou jízdou zničil i křenovický litinový kříž ve směru na Holubice, který umělecký kovář rekonstruoval zhruba před třemi lety. „Aby toho nebylo málo, tak se to stalo pár dní po sobě. Kříž se úplně sesypal. Nechápu, jak se to mohlo stát, protože v místě je rovina, navíc kříž stál kus od silnice. Člověk se snaží i takové drobné památky renovovat, je to škoda. Snad také kříž půjde opravit," uzavřel Bartošek.

Podobnou nepříjemnost řešili vloni také ve Vážanech nad Litavou. Nová socha svaté Panny Marie tam od podzimu zdobí prostor před základní školou. Socha nahradila původní historickou, kterou na jaře loňského roku srovnala se zemí mladá řidička při nehodě, když v místě nezvládla řízení. Opravu nakonec zaplatila. Podobu sochy si vybrali sami obyvatelé Vážan v obecní anketě.

Křenovické netradiční zábradlí tvořené osmi postavami řemeslníků vydrželo jen rok.