V některých, jako třeba ve Smetanově ulici, to Slavkované vnímají už v těchto dnech. „V současné době dělníci pracují na jedné její třetině mezi křižovatkami s Dvořákovou a Havlíčkovou ulicí. Práce mají být hotové do konce roku. Příští rok je v plánu, pokud o tom rozhodne zastupitelstvo, dokončit rekonstrukci až po Lidickou ulici, kde už máme stavební povolení," informoval vedoucí slavkovského odboru investic a rozvoje Petr Lokaj. Vzhledem k tomu, že první třetina ulice už má opravu za sebou, bude lokalita v novém kabátě celá.

Kaluže v Polní

Dělníci momentálně pracují také v Lomené ulici, kterou celkově rekonstruují, a ve Slovákově, kde opravují chodník. „Ráda to vidím. Je potřeba, aby se se slavovskými ulicemi něco udělalo. Například v hodně špatném stavu se nachází Polní. V ní, když naprší, stoupnou tak vysoké kaluže, že je skoro problém projet s autem," vypozorovala třeba Slavkovanka Jana Nováková. I Polní, respektive jeden její úsek, se nachází v plánu oprav, na které město nechává zpracovávat studie.

Celkově by se v následujících měsících mělo pracovat v dalších sedmi lokalitách. Náklady na veškeré opravy mají úhrnem činit asi šestašedesát milionů korun. U rekonstrukce části Nádražní ulice v úseku asi dvou set metrů ale bude město jednat o spolufinancování s obchodními společnostmi, které mají v lokalitě své sídlo. „Podstatné je, aby se k zásahům přistupovalo s čistým stolem. Z toho důvodu městský úřad obesílá výzvy dotčeným obyvatelům, aby se k projektům vyjádřili, a město tak mělo před začátkem zásahů vyřešenou většinu námitek," připomněla mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

To se děje už nyní. Ve fázi připomínkování je například plánovaná rekonstrukce Slovanské ulice nebo Koláčkova náměstí. „V případě Slovanské jsme už od lidí obdrželi množství připomínek k plánu utvořit podélná stání pro auta. Většinou s ním nesouhlasí, naopak apelují především na omezení provozu nákladní dopravy do průmyslové zóny. U Koláčkova náměstí zase obyvatelé kladou důraz na snížení parkovacích míst, zvýšení zeleně, odpočinkovou zónu nebo zjednosměrnění silnice," vyjmenoval Lokaj.

Na všechny potřebné ulice se ale dostat nemůže, jak například poukázal Slavkovan František Růžička. „Bydlím ve Zborovské ulici a ta by určitě potřebovala nový chodník. Ten starý pochází ještě někdy ze šedesátých let minulého století a dělali ho tenkrát dost neodborně brigádníci. Na druhou stranu oceňuji, že se u nás předloni udělala kanalizace a loni podzemní elektrifikace. Celkově vidím, že se toho po městě opravuje hodně, takže jsem spokojený," ocenil Růžička.

Pro zvětšení klikněte.

PRO ZVĚTŠENÍ KLIKNĚTE.