Zatím se prý dočkali jen slibů. „Už roky nám říkají, že jsme na řadě, zatím se ale nic nestalo. Vypadá to tady tak hrozně od té doby, co se kopala kanalizace a následně přípojky plynu. Ulice byla daná do nějakého, ne moc dobrého stavu a v tom už zůstala. Už je to asi dvacet let. Výmoly se dosypávají štěrkem a ten se nám lepí na boty a nosíme si ho do bytů. Navíc přes chodník neprojde zdravý člověk, natožpak handicapovaný," poukázal Haluza.

Největší problém podle něj havarijní chodníky působí právě jeho synovi, který je na vozíčku. Kvůli tomu, že po nich nemůže jezdit, se pohybuje po silnici. To je ovšem vzhledem ke stále hustějšímu provozu čím dál víc nebezpečné. Stavba bezbariérových chodníků, jak říká, by měla být pro město prioritou. „Je sice pěkné, že investuje třeba do zeleně, ale raději bych uvítal, kdyby nám opravilo ulici. Jeden stromek s balem je tisícikorunová záležitost, ale to, že radnice vysází několik stromů, vzhled ulice rozhodně nezlepší," zlobil se Haluza.

Jeho sousedka Iveta Malíková se na situaci dívá podobně. Ostatně jako další obyvatelka Trávnické ulice. „Ta radnici upozorňuje stále dokola. Vždy její námitky jen odkývnou a nic se neděje. Už jsem tak nějak smířená, že s tím asi nikdo nic neudělá. Ale vadí mi to. Je hrůza, když zaprší. Pak se tvoří po krajích ulice rybníky. Musela jsem si k domu navézt vlastní štěrk, protože když kolem projíždějí auta, stříkají. Chtěla jsem světlou fasádu, musela jsem dát tmavou, protože nám špinavá voda z kaluží stříká až na dům a okna," neskrývala rozhořčení Malíková, která volá po opravě. „Všude mají hezké zámkové chodníky, jen my to tady máme tak hrozné. Jako na nějaké zapadlé vesnici," povzdechla si.

Haluza a Malíková nejsou jediní, komu stav ulice vadí. Redaktorka Vyškovského deníku Rovnost v lokalitě nenarazila na jediného obyvatele, který by nepoukázal na nějaký nedostatek. Kromě výmolů, chybějících dlaždic a celkově zanedbaného prostředí upozorňovali i na bezpečnost. Jedna z oslovených žen například vzpomínala, jak si jednou po setmění na chodníku málem vyvrtla kotník. „Bolel mě několik dní. Proto také raději chodím po silnici. Ale dost mi to vadí," vzkázala Bučovanka, která si však nepřála zveřejnit své jméno.

Co se obecně týká chodníků a silnic v Bučovicích, podle vedení města jde o rozsáhlejší problém. „Ve špatném stavu je řada cest a nejde o otázku několika posledních let, ale i desíti a víc. Na řadě míst, která by si to zasloužila, neexistovaly cesty nebo parkovací místa vůbec. Každým rokem do nich proto investujeme víc peněz. I na Trávnickou ulici se dostane," slíbil místostarosta Bučovic Jiří Horák s tím, že v současné době se připravuje projekt.

Tento rok Bučovice investovaly do oprav chodníků, cest a parkovacích stání víc než jeden milion korun. Dočkala se například lokalita U Škol mezi bytovými domy a základní školou. Ta si vyžádala tři sta padesát tisíc korun. „Mimo jiné jsme dokončili rekonstrukci povrchu dvorního traktu za bytovými domy v Legionářské ulici za sto padesát tisíc. Dalších tři sta padesát jsme investovali do lokálních oprav povrchů cest asfaltovým postřikem na mnoha místech města," vyzdvihl Horák.