DISKUTOVAT MŮŽETE DOLE POD ČLÁNKEM

Některé vyškovské chodníky jsou zkrátka v havarijním stavu. Že do jejich rekonstrukce město nedalo pěkně dlouho ani korunu, potvrdil i vyškovský místostarosta Roman Celý. „Náš někdejší rozpočet nedovolil vyhranit na obnovu chodníků více než tři miliony korun,“ uvedl Celý.

Jejich stav by se ovšem měl poměrně brzy změnit. Radnice totiž vyčlenila docela velkou částku z rozpočtu pro letošní rok právě na jejich opravu. „Letos náš rozpočet počítá s tím, že opravíme chodníky za částku, která přesahuje devět milionů korun,“ objasnil Celý. Zářit novotou budou chodníky zejména v ulicích okresního města. „Přestože jsme získali peníze z privatizace bytů na sídlištích, nebudeme opravovat chodníky pouze tam,“ podotknul Celý.

Část peněz tak padne na obnovu chodníků v Křečkovské ulici. „To je zrovna část města, kam jsme dlouhou dobu peníze neinvestovali, i když už si to zaslouží. Čekali jsme však, až bude dodělaná kanalizace,“ upřesnil Celý.

Výrazné obnovy se dočkají také obyvatelé Dědické ulice. „Dlaždice jsou už tak zničené, že se pod ně dostává voda. Nyní vypisujeme výběrové řízení na firmu, která by se tam chopila prací,“ řekl Celý.

Nejenom lidé z Dědické ulice se ovšem můžou těšit na zámkovou dlažbu, kterou tamní chodník dostane. Ta bude totiž zdobit i ostatní chodníky, které město letos hodlá nechat opravovat, a to v Olomoucké, Fučíkově, Havlíčkově a Puškinově ulici a také Na Hraničkách. „Samostatnou akci zahájíme v Lípové ulici. Sídlí tam totiž převážně neziskové organizace, které mají na starost třeba tělesně postižené,“ zmínil místostarosta Celý.