Celkové náklady na akci Kamenický podle něj vyčíslil na sedmdesát tisíc korun. To měla potvrdit i soudní znalkyně. „Sešel jsem se s ní osobně. A řekla mi, že odhad udělala pouze na základě účetnictví," zaskočilo opozičního zastupitele.

Město už nicméně Kamenickému částku spolu s dalšími náklady proplatilo. Koudelka tak záležitost ze strany bývalého nájemce považuje za podvod.

Starosta Bučovic Radovan Válek zdůraznil, že se město snažilo se soudní znalkyní dohodnout, aby posudek změnila. „Revizi ale odmítla udělat. Pokud bychom tedy chtěli postupovat dál a získat alespoň část peněz zpět, musíme nový posudek zaplatit. To budeme řešit na příštím zastupitelstvu," sdělil Válek.

500 000
korun celkem vyplatily Bučovice bývalému nájemci kina Brigáda za úpravy, které měl v objektu udělat.

Že se kauza uzavře na nejbližším zasedání, v to doufá i Koudelka. „Už je opravdu nutné k celé věci zaujmout nějaké stanovisko. Ať už se revize posudku odhlasuje, nebo ne, budu trvat na tom, aby za celou věc někdo převzal odpovědnost," dodal Koudelka, který stále plánuje podat ve věci trestní oznámení.

Záležitost, která se vleče víc než rok, vadí také obyvatelům města. Například Marii Kotasové. „Nechápu, proč se s tím nic nedělá. Na jednu stranu se pořád mluví o nějakém pochybení a na druhou se nic nezměnilo. Jak je možné, že se jen tak někomu zaplatily stovky tisíc korun, a když se zjistilo, že je to špatně, nic se s tím neudělalo?" rozhořčila se Bučovanka.

Zbyněk Kamenický si pronajal prostory kina pro své podnikání v roce 2009. V nich zřídil svatební salon. Přibližně před rokem své působení v Brigádě ukončil a zažádal o náhradu nákladů, které investoval do oprav. Právník Bučovic Robert Holfeuer je městu ve své zprávě doporučil vyplatit, ačkoliv podle původní smlouvy neměl bývalý nájemce na úhradu nárok. Nicméně mu vznikla po změně v občanském zákoníku.

Koudelka se však na věc dívá jinak. „Není to pouze o podhledech. Kamenický náklady uměle navýšil u většího množství položek. Ať už se jednalo o elektroniku, nebo například o osvětlení," zdůraznil zastupitel.

S tím ale Kamenický nesouhlasí. Co se týká konkrétně podhledů, podle svých slov nechal udělat nové krátce poté, co začal objekt užívat. „V době, kdy jsem byl nájemníkem, ale také došlo k rekonstrukci ze strany města a do velké části prodejny zateklo, přičemž se znehodnotily podlahy, podhledy a podobně. Některé kazety jsme museli vyměnit, proto možná jsou některé jiné," vysvětlil Kamenický.

Schůze zastupitelstva, na níž se má celý problém probírat, se uskuteční za týden ve středu. Ale bude neveřejná. Vedení města na ní pravděpodobně rozhodne o dalším postupu. „Probereme všechny dostupné možnosti a výsledek odhlasujeme. Pokud zvítězí návrh na revizi původního posudku, vynasnažíme se vše dojednat co nejdřív," ujistil bučovický starosta.