„Ocenění jsme získali za stojan pro bezkontaktní dezinfekci rukou a bezkontaktní měření teploty. Jsem vděčný celému týmu, který se podílel na jeho vývoji a výrobě. Pomohli nám i naši zákazníci, protože jsme tvořili na základě jejich připomínek,“ uvedl obchodní manažer firmy HESTEGO Zdeněk Doležal.

Odběrové místo při Nemocnici Vyškov.
Testování? Zájem je obrovský. Ve vyškovské nemocnici stihnou sto odběrů denně

Porotci na projektu ocenili snahu o rozšiřování a zesilování stávajících opatření pro boj s pandemií covid-19.

„Jedná se totiž o rozšíření první verze bezkontaktní dezinfekční stanice pro dezinfekci rukou a modulární řešení měření teploty. Autoři zvažují dále rozšíření o zvukovou a světelnou signalizaci při změření zvýšené teploty a také napojení na vstupní čipové karty nebo turnikety při vstupu do budovy,“ vysvětlili organizátoři z neziskové organizace Smart City Innovations Institut.

Výsledky již čtvrtého ročníku soutěže Chytrá města pro budoucnost 2020 byly slavnostně zveřejněny prostřednictvím online přenosu kvůli protiepidemickým opatřením. „Samotné fyzické předání ceny očekáváme ještě v prosinci,“ dodal Doležal. Do akce se zapojilo přes 180 záměrů z celé České republiky. Rozděleny byly do různých kategorií.