„Všechno ale záleží na tom, kolik se podaří získat dotací,“ upozornila technická administrátorka slavkovského děkanství Ludmila Lokajová.
Kostel svaté Máří Magdalény v Rousínově se opravuje již tři roky, oprava střechy na díle architekta Martinelliho ale ještě není hotová. Římskokatolické farnosti Rousínov se loni nepodařilo získat podporu z programu Záchrana architektonického dědictví, který vyhlašuje ministerstvo kultury.

„Letos budeme žádat ještě o dotaci na obnovu památek z rozpočtu Jihomoravského kraje a z Havarijního programu ministerstva kultury,“ doplnila Lokajová.
V kostele svatého Antonína v Němčanech chce římskokatolická církev také pokračovat v loňských opravách. Dělníci už natřeli věž, která také získala novou báň, a opravili fasádu. U kostela vybudovali také přístavbu.

Pokračovat v loni započaté údržbě omítky chce děkanství v kostele svatého Vavřince v Drnovicích. Dát do pořádku fasádu potřebuje také kostel v Letonicích.

Na opravy kostelů přispívají také radnice. „Zatím se nám nestalo, že by nám obec nepřispěla na památku, která se nachází na jejím území,“ řekla Lokajová.