Až do odvolání tam zprovoznili výdejní okénko. Knihu si zájemci vybírají na online katalogu. „Během pondělí a úterý jsme přes výdejní okénko vypůjčili 640 knih. Pokud jde o počet lidí, kteří do knihovny přišli, jede o téměř šest stovek čtenářů. Jsou v nich ovšem započítáni i lidé, kteří během víkendu přišli vrátit knihy do biblioboxu před knihovnou," informoval ve středu ředitel knihovny Pavel Klvač.

Objednávky zasílají čtenáři kdykoliv na mail oralkova@kkdvyskov.cz nebo si je vyřizují na číslech 517 324 541 a 517 324 553, na kterých jsou pracovnice knihovny k dispozici od pondělí do pátku mezi devátou a šestnáctou hodinou. Ve stejnou dobu si knihy v okénku vyzvednou. „Vypůjčené knihy mohou vracet do biblioboxu nebo v zádveří knihovny,“ informovali čtenáře na webu.

Podobnou službu nabízejí i v Knihovně Anny Šperkové v Bučovicích. „Výběr knih je možný v On-line katalogu knihovny. Termín předání lze pak domluvit s knihovníkem nebo na něm nechat i samotný výběr,“ oznámila na webu za knihovnu Renata Pavlíková. Pro objednávku tam zájemci využijí mail pavlikova.renata@seznam.cz nebo telefon 517 383 184.