„Z posledního jednání s firmou Kordis jsme odešli naprosto nespokojení,“ řekl starosta Málkovic Jan Bouda. Podle něho první velmi závažný problém nastane na přestupové křižovatce za obcí Medlovice, kde není žádné zázemí, jako čekárna, nástupní ostrůvky, přechody pro chodce, snížená rychlost. Tento přestupní uzel se nachází v údolí na silnici z Rybníčka do Švábenic, kde auta projíždějí i stokilometrovou rychlostí.

Zatímco na jednání se starosty měl ještě Kordis jen obecnou odpověď, že se záležitost bude v budoucnu řešit, dnes už vedoucí Kordisu poskytnul konkrétní odpovědi.

„Snažíme se zlepšit všechny přestupní body. Dohodli jsme se s krajem, který měl opravovat jenom silnici uvnitř Medlovic, že opraví i rozcestí. Tato akce je závislá na celkové rekonstrukci Medlovic a mělo by k ní dojít v příštím roce,“ řekl vedoucí Jiří Horský. Podle jeho slov se do osmadvacátého června bude firma snažit stihnout vybudovat zastávku, přechod a zajistit dopravní značení snižující rychlost aut. Vše by měl zaplatit kraj.

Lidé z Málkovic se podivují i nad nesmyslným zařazením do dražšího tarifního pásma. „Proč bychom měli platit o pět korun víc než lidé ze Švábenic. Přestože jak ze Švábenic, tak z Málkovic je to do Vyškova stejně dvanáct kilometrů?,“ zeptala obyvatelka Málkovic Eliška Fialová.
Kordis se nad připomínkou zamyslel a v současné době znovu přeměřuje vzdálenosti. Při druhém měření mu skutečně vychází kilometry jinak. Chce chybu napravit. „Dojde k úpravě tarifních zón. Je reálné změnu zvládnout do osmadvacátého června,“ slíbil Horský.