„Společnost Balonkar.cz, v jejímž čele stojí úžasný umělec Tomáš Okurek, se usadí v horní jižní části koníren a vyrobí sochy z více než dvaceti tisíc balónků. Zvolili jsme téma Vesmír. Po vstupu tunelem jako nebe, samozřejmě vyrobeným z balónků, vstoupí návštěvníci do vesmírného světa a vydají se na procházku mezi létající talíře, mimozemšťany, rakety, astronauty, a mnoho dalšího,“ popsal ‏za organizátory Chris Delattre‏.

Všechny balónky jsou vyrobené ze stoprocentně rozložitelného latexu. Na výstavu se dostanou pouze návštěvníci Festivalu za symbolické vstupné šedesáti korun.

Na samotném Čokofestu najdou čokolády, čokoládové tabulky, pralinky, lanýže a na nádvoří zase kávu, čokoládové churros, makrónky, pivo, čokoládové maso, víno, karamel, italské produkty, vafle a mnoho dalšího. „K dispozici bude pódium a prostor pro děti. Na místě najdou také velký stan, který poskytne útočiště v případě nepříznivého počasí,“ doplnil Delattre‏.

Program však nabídne mnohem víc. Návštěvníci uvidí kulinářskou přehlídku foodblogerky Květy Vondrákové, která ukáže kreativní a zdravé vařeni s čokoládou. Děti si připraví sladké dezerty s Václavem Durďákem známým také jako Mr. Vonka. Chybět nebude ani Jana Pavlusková s její Marmeládou.

„Při příležitosti Festivalu jsme pro návštěvníky připravili také hru o poklad! Pět klíčů k pokladu uschováme do zlatých čokoládových pohárků, které si zakoupí u vstupu za třicet korun. Ale pozor, pouze jeden z těchto klíčů otevře truhlu s dárky od našich sponzorů a odměnou pěti tisíc,“ upozornil pořadatel.

Čokoládu koupí u více než pětadvaceti stánků

Návštěvníci ochutnají a zakoupí různé druhy čokolád u více než pětadvaceti stánků: ČokoKebab, ČokoFontana, Kamelie – víno z Francie, Mr.Vonka, Jablíčko, Čo-Xo, Čokoládovna Janek, Šmakujto, Koruna pralinky, Chocothopia, Judith sweet art, Kamila Chocolates a řady dalších.

Děti navštíví připravený stánek s malováním na obličej, užijí si vystoupení balonkáře Tomáše Okurky i zaujme je i stánek s malováním čokoládou a barevným pískem.

Na čokoládovém festivalu ve Slavkově u Brna nabízí své výrobky pětačtyřicet prodejců. | Video: Deník/Jakub Dostál

Zatímco do koníren a na nádvoří se lidé v době konání akce podívají jen se vstupenkou, park i zámek zůstanou přístupné pro běžné návštěvníky. „Navíc jsme společně s pořadatelem akce pro účastníky Čokofestu dohodli možnost slevy na prohlídku našeho zámku,“ doplnila ředitelka Zámku Slavkov Eva Oubělická.

Velký úspěch měl ve Slavkově u Brna čokoládový festival už minulý rok, kdy přilákal více než deset tisíc návštěvníků. Vstupné činí devadesát korun, se slevou na šedesát pro studenty a důchodce. Děti do šesti let mají vstup zdarma. Zájemci si zasoutěží o volná vstup na webu www.cokofest.cz.

ČOKOFEST 2023 VE SLAVKOVĚ:
PA 15/09: 15:00 – 19:00
SO 16/09: 10:00 – 19:00
NE 17/09: 10:00 – 17:00
Vstupné: 90,- Kč (60,- Kč pro seniory/ 60,- Kč pro studenty/ 60,- Kč pro děti od 6 do 18 let).
Děti do 6 let a ZTP mají vstup zdarma.
HLAVNÍ SEKCE:
• Kulinářská přehlídka
• Prodejní stánky partnerských organizací
• Výstava balonky
• Dětský koutek