Novinka nicméně ještě neslouží k pořádání soutěží. Její stavba také přišla na víc peněz, než se původně předpokládalo. „Náklady na výstavbu cvičiště ještě nemáme zcela uzavřené, ale jisté je, že překročí naše původní odhady. Nepočítali jsme totiž s tím, že bude nutná navážka zeminy, aby se v místě vyrovnal svah. Cvičiště tak přijde asi na dva miliony korun," oznámila starostka Hodějic Blahoslava Suchánková.

Záměr stavby tréninkového areálu je starý už skoro osm let, ale kvůli různým zdržením se na něm pracuje teprve od začátku letošního roku. Například dostat stavební povolení trvalo dva roky.

Potřeba přesunout tréninky hasičů vychází ze žádostí obyvatel. „Naši hasiči jsou hodně aktivní a dost často cvičí. Ve středu obce to ale některé obyvatele rušilo. Proto jsme se rozhodli přikročit k tomuto kroku," zopakovala.

Na novém cvičišti hasiči už trénují, ale na velké akce ještě připravené není. Takže například velká Soutěž v požárním útoku, která se koná 6. září, se bude ještě muset uskutečnit v centru vesnice. „Povrch ještě není připravený na to, aby po něm běhalo třicet družstev. Teprve nedávno položený trávník by tím mohl dostat hodně zabrat," upozornila starostka.