Na účastníky čeká zdánlivě jednoduchý úkol. Získat do speciálního pasu razítko z každé ze sedmadvaceti obcí sdružených ve svazku. Než se však jednotlivé stránky v záznamníku zaplní razítky, cyklisty čeká mnoho kilometrů a nespočet šlápnutí do pedálů.

Do objíždění obcí a sbírání razítek se každoročně zapojuje několik stovek nadšenců. Ne všichni však zvládnout získat razítko z každé obce. „Úspěšných cyklistů je kolem dvou set. Od loňska však není záznamník omezený na jeden rok. Když někomu chybí některé razítko, může ho tak získat o příštích prázdninách,“ poznamenal předseda dobrovolného svazku Jaroslav Šimandl. Splnění podmínek potvrdí pořadatelé razítkem svazku. Slavnostní vyhodnocení akce hostí letos Bučovice. Úspěšné sběratele razítek přivítají, jak už se stalo téměř zvykem, na svátek svatého Václava. Závěrečný program se uskuteční na nádvoří bučovického zámku.

Přesný program pořadatelé ještě dolaďují, představu o jeho podobě však už mají. „Rádi bychom v doprovodném programu představili, co se v jednotlivých obcích událo. Příležitost vystoupit dostanou opět soubory ze sdružených obcí. Tak jako tomu bylo loni ve Slavkově,“ přiblížil plány Josef Bouda z Informačního a kulturního střediska v Bučovicích. Na nádvoří nebudou chybět stánky s tematickým zbožím. Rodinný minipivovar nachystá i várku speciálního kvasnicového piva.