Lidé v těchto místech získají veškeré údaje, které jsou vedené v centrálních veřejných evidencích o jejich osobě, majetku a právech. Teď bučovická radnice poskytuje informace ze čtyř zdrojů. Jsou to obchodní a živnostenský rejstřík, katastr nemovitostí a rejstřík trestů.

„Lidé tak nemusí čekat řadu dní například na potvrzení, že nespáchali nějaký trestný čin. Mají teď možnost k nám přijít a dostanou je na počkání. Stačí předložit občanský průkaz nebo pas,“ uvedla vedoucí bučovického odboru vnitřních věcí Marie Koudelková.

Lidé nemusí shánět kolek. Poplatek zaplatí v pokladně radnice. Tento způsob podle Koudelkové ale zatím neumožňuje, aby někdo požádal o výpis z rejstříku trestů na základě plné moci za druhého.

„K tomu může použít dřívější formu žádostí, která zůstala zachovaná. Musí si ale počkat, až mu přijde potvrzení poštou,“ vysvětlila vedoucí.

Czech POINT už funguje v Ivanovicích, ve Slavkově i Vyškově. „Pokud někdo požádá o termín mimo úřední dny, dostane výpis v případě, že bude příslušný úředník přítomný,“ uvedla mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová. Se zřízením pracoviště počítají i v Rousínově.