Neodradil je od ní ani intenzivní déšť. Odtahovky vyjely z letiště směrem na Komořany, zatímco se u sochy Svobody otočily a směřovaly zase zpátky na letiště. „Měli jsme 186 registrovaných posádek,“ sdělil za organizátory Aleš Kalík.

Událost zasáhlo deštivé počasí. „Nakonec nebylo tak nepříznivé. V pátek nám nepršelo stejně jako v sobotu dopoledne, kdy jsme měli soutěže. Rozpršelo se až na spanilou jízdu, vyhlášení vítězů a tomboly jsme pak zvládli v přestávkách mezi deštěm,“ doplnil pořadatel. 

Studenti Univerzity obrany, armádní nováčci, noví záložníci i dobrovolníci nastoupili tento týden ve Vyškově ke kurzu základní přípravy.
Šest set nováčků nastoupilo do Vyškova k výcviku. Letos to je nejpočetnější kurz

Účastníci přijeli nejen z různých koutů České republiky, ale také ze Slovenska, z Polska a Maďarska. Přesný termín pro příští ročník ještě pořadatelé nestanovili. „Závisí to na volných kapacitách vyškovského letiště. Pravděpodobně to bude první srpnový víkend stejně jako každoročně,“ dodal Kalík.

Zájemci si na akci mohli prohlédnout veškerou techniku. Na letišti si také vyzkoušeli na trenažérech BESIPu třeba náraz v třicetikilometrové rychlosti. Děti měly k dispozici dětský koutek, nafukovací hrad i dopravní hřiště s koloběžkami.