Podle něj pro stanovení částek, které město rozděluje, neexistují žádná pravidla. „Jde tak o subjektivní záležitost. Je proto možné, že do budoucna nějaké stanovíme. To, že jde do sportu víc peněz, souvisí s tím, že máme kluby, které disponují obrovskými mládežnickými základnami. Navíc i vyjíždějí za hranice města. Náklady tak mají nesrovnatelně vyšší než jiné, menší organizace, které mají třeba jen několik členů," zdůraznil Goldemund.

Třeba vyškovský Český svaz včelařů dostal pět tisíc korun, které využije na propagaci včelařství a podporu žáků včelařského kroužku. Vyškovský Big Band si polepšil o dvacet tisíc. „Peníze používáme na doplnění aparatury a notového archivu. Žádali jsme o vyšší sumu, ale přece jen se jedná o dotace a jejich rozdělení stojí na rozhodnutí lidí, kteří je schvalují. S částkou jsme ale spokojení," ujistil vedoucí hudebníků Jaroslav Novák.

Neziskové organice už letos nejspíš další peníze na pokrytí provozu nedostanou. Vyčerpaná je totiž rezerva ve výši dvou set tří tisíc korun, kterou město vyčlenilo na krytí příležitostných žádostí drobnějšího charakteru. „Z větší části je vyčerpaná třeba i účelová rezerva na podporu talentovaných dětí, která dosahovala sta tisíc korun," zmínila mluvčí vyškovské radnice Petra Bezdomniková.

Neziskovky Vyškov.