V ulici Československé armády je hned několik přechodů pro chodce, ale naproti vyškovskému zámku chybí. To popuzuje některé obyvatele okresního města.

„Nechápu, proč tu není přechod pro chodce. Je tu snížený obrubník. Mohli by tu krásně přejet i vozíčkáři. Přechod u pošty nebo u Kojálu je pro ně příliš daleko,“ tvrdila třeba Vyškovanka Vlasta Kudličková.

Podle ní tam přechod pro chodce citelně chybí. „Zrovna v této části ulice přechází největší počet lidí, protože je to přesně naproti Radnické uličce. V dnešní době lidé jezdí příliš rychle. Někdy si tu pěkně počkám, než můžu vstoupit do silnice,“ dodala Kudličková.

Odbor dopravy vyškovské radnice se dopravou v ulici Československé armády zabýval nedávno. „V rámci těchto úprav byly přechody udělané tak, jak tam teď jsou. Městský odbor dopravy ve Vyškově to schválil, podle svého nejlepšího úsudku. Všechna značení jak vodorovného tak svislého značení musí předem stanovit právě odbor dopravy,“ uvedl Jan Olejníček z vyškovské oblasti krajské správy a údržby silnic.

Dodal, že jakoukoliv změnu tedy musí posvětit úředníci z vyškovského odboru dopravy. „Pokud nějaký chodec má názor, že tam chybí přechod, musí se obrátit na město. Pokud ho povolí, není pro nás problém přechod udělat,“ dodal Olejníček.

Podle vedoucího odboru dopravy Městského úřadu ve Vyškově Petra Buchty je ale v celé ulici Československé armády přechodů dost. „Dokonce se nám jeden přechod pro chodce podařilo i zrušit, což mě těší. Další přechod tam v žádném případě nebude. Už i kvůli tomu, že jsou to pořád nehodová místa. Lidé si na ně nezvykli,“ řekl Buchta.

Podle něj úsek ulice Československé armády naproti Radnické uličce ve Vyškově není bezpečným místem. Už jen kvůli tomu, že je tam výjezd vozidel z pěší zóny.