„Připravujeme běžnou údržbu tratě. Budeme ji čistit od překážejících dřevin, zajistíme údržbu štěrkových loží a vyměníme pražce. V některých úsecích budou dřevěné pražce, které tam doposud byly, nahrazené pražci betonovými," přiblížil rozsah prací mluvčí Správy dopravní železniční cesty Marek Illiaš.

Výluka bude rozdělená na dvě fáze. V první z nich budou zítra autobusy náhradní dopravy ze stanice Brno Hlavní nádraží zajíždět až do Křenovic na Horní nádraží. Ve Zbýšově a Hostěrádkách-Rešově budou odjíždět z autobusových zastávek integrovaného dopravního systému.

Jízdní doba spojů z Křenovic do Brna se oproti vlaku prodlouží asi o pět minut na celkových čtyřicet minut. Výluka bude zítra platit od půl deváté ráno do půl deváté večer.

V neděli a v pondělí už náhradní doprava Křenovicemi projíždět nebude. Cestující z Křenovic, Zbýšova a Hostěrádek-Rešova tak čeká přestup v Sokolnicích, kde z vlaku musejí na autobus. V neděli bude výluka platit ve stejném časovém úseku jako zítra, v pondělí pak skončí o půl druhé odpoledne.

V Brně budou autobusy směrem na Křenovice odjíždět od viaduktu v Křenové ulici.

Nad výlukou pravděpodobně nebudou jásat cyklisté. Přeprava jízdních kol totiž po její dobu nebude možná.