Až do čtrnáctého prosince pod něj umístí dárek se jménem jednoho ze čtyřiatřiceti vybraných dětí. Dárce si jejich jména najde na seznamu na webu města, kde u každého zjistí jeho pohlaví a věk. Interaktivně si vybere, které obdaruje, aby další zájemci poznali, komu ještě dárky schází.

Město chce navázat na velký úspěch loňské akce. „V mnoha rodinách tak obrovská solidarita vyvolala nádherné emoce a pocit, že v jejich situaci nejsou sami. S ohledem na letošní epidemiologická opatření chceme požádat o ještě přísnější hygienická opatření. Proto prosíme, aby se letos mezi dárky neobjevovaly použité plyšové hračky a oblečení,“ požádala vedoucí sociálního odboru Šárka Morongová.

Rodiče dětí navštíví před Vánocemi i s dárky pracovnice sociálního odboru. „Když jsme tuto nesmělou výzvu vyhlásili loni, vyrazili nám Slavkováci dech. Stromeček byl během několika dní zasypaný dárky a vzkazy, které vyjadřovaly solidaritu s rodinami, které zažívají těžké období,“ dodal starosta Michal Boudný. Akci místní chválí a podporují. „Je to skvělý nápad. Věřím, že zůstane tradicí už každý rok,“ komentovala například Renata Rosnerová.