Brněnský Fond ohrožených dětí Klokánek se aktuálně stará o čtyřiadvacet dětí. Od těch organizátorka akce a účetní Prus-Boškůvek Kateřina Burešová obdržela v těchto dnech seznam jejich vánočních přání. „Umístila jsem ho na sociální síť a do čtyřiadvaceti hodin byly všechny dárky zarezervované. Byla to neuvěřitelná smršť, ze které byla v šoku také hlavní celorepubliková organizátorka. Prý je to rekord," sdělila Burešová.

VÝBĚR POTŘEBNÝCH VĚCÍ
Dárci můžou na úřad v Prusech-Boškůvkách nosit:

- sprchové gely, prací prášky, školní potřeby, pleny všech velikostí, mléko Sunar 2 a 3, léčebná kosmetika pro děti s atopickým ekzémem, pláštěnky (vel. 122 a větší), sladkosti na Mikuláše

Nicméně Klokánek potřebuje také další věci. „Klokánky se potýkají s finančními potížemi a jejich situace není úplně jednoduchá. Daří se jim sice udržet provoz díky sponzorům a dotacím, ale to stále nestačí," podotkla Burešová.

Uspořádala proto sbírku, která je aktuálně v plném proudu. Kdo se rozhodne pomoci, může svůj dar přinést na obecní úřad v Prusech-Boškůvkách. A to do 30. listopadu.

Jak navíc podotkla ředitelka brněnského Klokánku Marcela Bublová, o děti celý rok pečuje patnáct pracovnic. „A stejně tomu bude o Vánocích. Určitě si nějaký dáreček zaslouží a myslím, že by bylo moc hezké, kdyby si ho mohly s dětmi u stromečku rozbalit. Nejde o žádné velké dary. Spíš drobnou pozornost, jako výraz ocenění za jejich práci," naznačila Bublová.