„Zatím z toho nevzešlo nic převratného, jsme z toho trochu zklamaní. Do databáze se dosud přihlásilo asi třicet podnikatelských subjektů, což rozhodně není uspokojivé. Doufali jsme, že se třeba přidají zakládající členové nového podnikatelského klubu ve Slavkově, ale nestalo se tak. Budeme muset podniknout další kroky k tomu, abychom živnostníky a firmy do systému nalákali," informovala slavkovská mluvčí Veronika Slámová. Ve městě je jich údajně registrovaných asi čtrnáct set.

Nový registrační formulář pro firmy je přístupný na hlavním rozcestníku oficiálních stránek města. Smyslem bezplatné databáze je zpřehlednit informace o podnicích, které se na území města nacházejí, a zefektivnit jejich komunikaci s městem.

Zatím neslyšeli

Například Kateřina Libenská, která je manažerkou Golf Hotelu Austerlitz, ji zrovna nechválí. „Je prakticky nulová. Byli bychom určitě rádi, kdyby se zlepšila," řekla podnikatelka. O nové databázi, o níž město informovalo na svých stránkách a v srpnovém vydání zpravodaje, nicméně vůbec neslyšela.

Podobně je na tom třeba svatební vizážistka Martina Ondrušková. „O takové věci slyším poprvé, ale pokud se nejedná o nic placeného, nebránila bych se do databáze přidat. Těžko ale říct, jestli by to pro mě mělo nějaký význam. Práce mám dost a reklamu příliš nepotřebuji," poznamenala Ondrušková.

Že se za databázi nic neplatí, je podle Slámové samozřejmostí. „Jistou formou inzerce je, že informace, které nám podnikatelé uvedou do registru, se zveřejní například v ročence Informace Slavkovsko, v celostátní online databázi Firmy.cz, popřípadě i na portálu mapy.cz," připomněla mluvčí.

Kvůli nízkému zájmu se město rozhodlo učinit dva kroky. Prvním bylo podle Slámové pondělní odeslání dopisů, které mají podnikatele o novince informovat. Druhý se teprve zvažuje. „Je možné, že pověříme stážistu z úřadu, aby jednotlivé podnikatele obešel osobně a systém jim představil," uzavřela mluvčí.