Zpomalují zbrklé řidiče, ale nenechají lidi klidně spát. Řeč je o retardérech v Potoční ulici ve vyškovské místní části Dědice. Místní se kvůli nim přou už roky. „Když kolem projede velké auto, tak je opravdu hodně slyšet, jaký dělá rámus. Babička má retardér přímo před domem, takže na to hodně nadává. V noci tudy totiž také projíždějí náklaďáky. To je hned po spaní,“ vysvětlila před časem třeba Iveta Höferová.

Její prarodiče by proto retardéry nechali ze silnice okamžitě odstranit. Další lidé z Potoční ulice jsou však jiného názoru. „Určitě by tam prahy měly zůstat. Dříve po silnici jezdili řidiči jako blázni. Běhají tu děti. Bylo to dost nebezpečné. Retardéry jsou na silnici potřeba,“ řekla zase Monika Moravíková.

Na nevyřešenou otázku dlouho upozorňovali vyškovskou radnici členové osadního výboru. Zatím však příliš nepochodili. „Ten problém se vymyslel jen proto, aby byl. Ve srovnání s provozem v Brněnské, Kroměřížské nebo Dědické ulici je ten v Potoční mizivý. Přesto by tam z bezpečnostních důvodů prahy mohly zůstat. O tom však musí rozhodnout radnice,“ řekla předsedkyně Osadního výboru v Dědicích Lidmila Slámová.

Více v sobotním vydání Vyškovského Deníku.