V provozu zůstává i odloučené pracoviště na Koláčkově náměstí, kde otevřou dvě třídy. Město trápil nedostatek míst delší dobu.

Se stavbou začali dělníci s příchodem jara. „Přístavbu mateřinky stavíme od března. Stavební firma postupuje podle stanoveného harmonogramu, takže by měla splnit podmínky uvedené ve smlouvě. S kolaudací počítáme pětadvacátého srpna,“ informoval vedoucí odboru investic a rozvoje slavkovské radnice Petr Lokaj.

Vítězná firma totiž sama sobě navrhla sankce, pokud nestihne termín dokončení. Jeho slova potvrdila i ředitelka mateřské školy Zvídálek Eva Jurásková. „Už máme vymalováno, je hotová také podlahová krytina. Dodělávají se světla a sanitární zařízení,“ popsala Jurásková. I když je kolaudace naplánovaná na 25. srpna, s předáváním začne dodavatelská firma o čtyři dny dříve. „Budou nám ji předávat postupně. Hned po předání také začneme se stěhováním. Zatím fungujeme v prázdninovém provozu na Koláčkově náměstí,“ podotkla Jurásková.

Odchodem zedníků a instalatérů tak práce nekončí. „Musíme nastěhovat nábytek, hračky a další zařízení. Čeká nás také stěhování nádobí do výdejních míst. Díky spojení se základní školou totiž vlastní kuchyni potřebovat nebudeme. Ve školce budou výdejny jídla,“ poznamenala Jurásková.

Na nové prostory pro mateřskou školu vyčlenilo město pětadvacet milionů korun. „Do této částky jsme se vešli,“ dodal Lokaj. Přístavba mateřské školy i tak město zadlužila. „Na stavbu jsme si museli vzít úvěr ve výši dvacet milionů korun,“ poukázal slavkovský místostarosta Jiří Doležel.

Bez problémů se neobešel ani výběr dodavatele stavebních prací. „Výběr dodavatele jsme zadali agentuře. První kolo však dopadlo špatně, a tak jsme výběrové řízení zrušili a vypsali nový konkurz,“ odkázal na úvodní problémy Doležel.

V druhém kole výběrového řízení měli Slavkovští víc štěstí. „Ve druhém kole došlo k výraznému snížení cen v jednotlivých nabídkách na takovou úroveň, kterou jsme byli ochotní přijmout,“ dodal místostarosta.

Ke snížení došlo i přesto, že město kladlo na zajištění stavebních prací přísné podmínky. Napnutý byl především časový plán, protože Slavkov požadoval předání hotového díla do začátku nového školního roku. Do stavby navíc nezasahují jen technologické lhůty stavařů, ale také doby nutné na vyřízení administrativních záležitostí.

Další výraznou částku město ušetří díky tomu, že škola využije kuchyň základní školy. „Kdybychom měli zařizovat ještě školní kuchyň, navýšila by se cena o dobrých deset milionů. Využitím stávající kuchyně naopak zvýšíme její efektivitu. Hotová jídla se převezou do výdejních míst v termovozících. Po jídle se špinavé nádobí sveze zpět k umytí,“ popsal Doležel.