Lidé nahlédnou od osmi ráno do čtyř odpoledne také do různých částí městského úřadu. Budou to pracovny starosty nebo místostarostů, historický sklep pod radnicí či zasedací místnost zastupitelstva. „Květen je s akcí už roky napevno spojený. Když už hovoříme o výročích, letos je tomu přesně deset let, kdy se do Greplova domu sestěhovaly zbývající odbory městského úřadu, které do té doby sídlily v objektu bývalého okresního úřadu a v budově zámku. Tehdy jsme tak docílili toho, že obyvatelé vše vyřídí na jednom místě,“ připomněl vyškovský starosta Karel Jurka.

Vyškovský úsek cyklostezky Cukrovarská dráha dokončí stavaři.
Cyklostezku stavaři prodlouží z Vyškova na Hlubočany. Čeká je nejnáročnější úsek

Zájemci si také na odboru školství, kultury a sportu ve druhém patře úřadu prohlédnou prezentaci vyškovských škol a kronik města, které rok od roku zachycují veškeré dění ve Vyškově, nebo také symbolický klíč od města. O patro výš najdou zajímavé modely na odboru územního plánování a rozvoje. „Návštěvníky rádi uvidíme. A je jedno, zda půjde o školáky, kteří k nám dlouhodobě ve velkém docházejí, nebo o penzisty, kteří budou mít směrem k nám třeba nějaký dotaz či podnět,“ dodal Jurka.

Od osmi do poledne zároveň představí na Masarykově náměstí část výstroje a techniky vyškovští strážníci a členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů.

DEN S VYŠKOVSKOU RADNICÍ:
8:00 až 12:00 - ukázky hasičské techniky na Masarykově náměstí
8:00 až 16:00 - pracovny starosty, místostarostů a tajemníka městského úřadu
- historický sklep pod radnicí
- zasedací místnost zastupitelstva
- obřadní síň
- prezentace škol, kronik města a vybraných akcí na odboru školství, kultury a sportu (2. patro)
- zajímavé modely na odboru územního plánování a rozvoje (3. patro)
8:00 až 18:00 - radniční věž