Účastníci se dozvěděli informace o zdravé výživě a zdravém životním stylu. „Pro velký úspěch v minulých letech byla do programu zařazena možnost nácviku kardiopulmonální resuscitace, včetně dětí a novorozenců,“ doplnila náměstkyně.

Pro potřeby těhotných žen a rodiček uvedla v pondělí vyškovská nemocnice do provozu svačinový bar.
Těhotné ženy a rodičky získaly ve vyškovské nemocnici svačinový bar. Podívejte

Cílem Dne zdraví bylo především zvýšení informovanost lidí o onemocněních a upozornění na účinné možnosti jejich prevence. „Navštívili ho také canisterapeuti z Piafy se svými čtyřnohými pomocníky. Tito pravidelně docházejí jednou týdně na Oddělení dlouhodobě nemocných a Dětské oddělení, kde metodou léčebného kontaktu psa s člověkem pomáhají motivovat pacienty, aby se podíleli na vlastním léčebném procesu,“ vysvětlila Moravová.

Zájemci si mohli nechat změřit krevní tlak, vyšetřit cukr a cholesterol v krvi a změřit procento tuku v těle. Také si pod dohledem zkušených profesionálů vyzkoušeli samovyšetřování prsů i varlat.

Práce chirurgů ve vyškovské nemocnici. Ilustrační foto.
Břišní kýlu operovali vyškovští lékaři speciální technikou jako první v kraji

V letošním roce zdravotníci připravili také retro koutek s ukázkami pomůcek a uniforem, které dříve sestry používaly při ošetřování pacientů.

Pátý květen vyhlásila Světová zdravotnická organizace Světovým dnem hygieny rukou a proto byl součástí i této akce. „Jak ze strany veřejnosti a základních škol, tak ze strany zaměstnanců nemocnice byl o ni velký zájem, a tak věříme, že byla pro všechny v péči o své zdraví přínosná,“ dodala Moravová.