Tamní Středisko ekologické výchovy, občanské sdružení Barvínek, mikroregion Drahanská vrchovina a Vojenské lesy a statky pro ně připravily tradiční oslavy Dne Země.

„Chceme hlavně dětem připomenout, že na planetě nejsme sami. Snažíme se jim to podat hravou formou, prostřednictvím her a soutěží. V dnešní době jsou takové akce důležité. Děti jen vysedávají doma u počítače. Chceme je naučit vztahu k přírodě,“ vysvětlila pracovnice Střediska ekologické výchovy Rychta Krásensko Zdenka Jičínská.

Děti si tak mohly třeba vlastnoručně vyrobit pomazánku z tvarohu a pažitky, pohladit osmáka. Zjistily, že had skutečně není slizký. Nebo si zkoušely něco uplést z vlny.

„Nejvíc mě bavilo, když jsem poslepu ochutnával různé druhy ovoce a zeleniny a určoval jejich druhy. Je to dobrá akce. Lepší než sedět doma u televize,“ svěřil se například Dan Bartošek z Jedovnic.

Dospělí si v Krásensku zase mohli vyplnit dotazník občanského sdružení Barvínek. Cílem bylo zjistit, co chtějí změnit k lepšímu ve své obci. Úspěch měla také přehlídka regionálních produktů: sýrů, výrobků z medu, nápojů nebo třeba dekorativních kamenů.

Víc v pondělním vydání Vyškovského Deníku