Výstava Kdo si hraje, nezlobí začíná už v pondělí ve čtyři hodiny odpoledne vernisáží spojenou s oslavou Dne dětí. „Jedná se o akci zahrnutou do projektu Prima táta, super máma. Návštěvníci se můžou těšit na divadelní představení dětí z dramatického kroužku Základní školy Nemojany Růže pro princeznu nebo povídání o hračkách našich rodičů a prarodičů," přiblížila za knihovnu Zdeňka Adlerová.

Kromě výstavy hraček z depozitáře knihovny i jednotlivých Vyškovanů, která potrvá do konce června, uvidí od poloviny měsíce lidé také výstavu fotografií Operační sál. Ta bude k vidění i přes prázdniny. „Lidé se však musejí připravit na to, že knihovna nebude celé prázdniny otevřená," upozornila Adlerová.

Tradiční pauza v provozu bude tentokrát od 22. července do 9. srpna. „Knihovna bude úplně uzavřená pro návštěvníky čítárny, registrovaným uživatelům bude k dispozici v omezeném provozu od devíti hodin ráno do poledne," upřesnila Adlerová.

Před začátkem prázdnin se bude v knihovně konat ještě slavnostní ukončení osmého ročníku Akademie třetího věku, na kterém vystoupí i operní zpěvačka.