Vyškovský Dům dětí a mládeže proto v úterý pořádá den otevřených dveří, aby zájemci z řad dětí i jejich rodiče zjistili, co všechno je v letošním školním roce čeká.

Dům dětí a mládeže si na letošek přichystal kromě osvědčených kroužků i několik novinek. „Od září otevíráme několik nových kroužků, například hraní na flétnu, přírodovědný kroužek nebo kroužek dopravní. Chystáme také chovatelský kroužek s názvem Hrátky se zvířátky,“ uvedla ředitelka Domu dětí a mládeže Vyškov Ludmila Nováková.

Mezi novinkami ovšem nejsou pouze tradiční vzdělávací kroužky. „Zavádíme kroužek aktivit na skákacích botách. Nabízeli jsme je dětem v minulosti na různých příležitostných akcích a měly takový ohlas, že jsme se rozhodli zařadit je do našeho pravidelného programu,“ vysvětlila ředitelka.

Na své si přijdou také mladí turisté, které nově čeká geocaching, tedy hledání ukrytých schránek v terénu pomocí GPS navigace. „Další nový kroužek Správné holky nabízí děvčatům možnost vyrobit si nějaké náramky a jiné ozdoby, ale i vyzkoušet si vaření, nebo probrat kosmetiku a další věci, které je zajímají,“ doplnila Nováková.

V úterý dopoledne navštíví Dům dětí a mládeže základní školy, od dvou hodin odpoledne bude vstup volný pro kohokoli. „Děti se díky tomu seznámí s vedoucími jednotlivých kroužků. Často si totiž vyberou kurz právě na základě setkání s nimi,“ uzavřela ředitelka.