Hodějice totiž před nákupem ušetřily. „Na opravu střechy školy jsme totiž měli našetřené peníze. Nakonec jsme ale obdrželi dotaci od Jihomoravského kraje. Bylo to dvě stě tisíc korun," upřesnila starostka obce.

Peníze tak brzy našly nové uplatnění. „Vzhledem k tomu, že se jednalo o nečekanou úsporu a peníze už jsme měli našetřené, chtěli jsme je stejně investovat do školního zařízení. Vybavení družiny navíc bylo potřeba. Nakoupíme třeba pohyblivou lávku, tabuli na kreslení nebo skluzavku. Pořídíme i nějaké hrazdy, žebřiny, kruhy a šplhací lana. Právě ty by pak měly najít uplatnění i v tělocviku. Jejich využití se proto neobávám," zdůraznila Suchánková.

Terénní práce, které budou předcházet montáži, si vedení vesnice po domluvě s dodavatelem zajistí samo.

Součástí vítězné nabídky z výběrového řízení by mělo být také grafické zpracování. „Vzhledem k tomu, že se zařízení bude využívat také pro výuku tělocviku, je zapotřebí, aby mezi jednotlivými prvky byl dostatečný prostor. Děti si při jejich využívání nesmí vzájemně překážet. Zařízení bude venkovní a vzhledem k vyhrazenému prostoru by nemělo být problémem vhodné uspořádání atrakcí zajistit," dodala Suchánková.

Cena zakázky podle ní ještě není známá. „Uvidíme, jaké dostaneme v rámci výběrového řízení nabídky. Právě peníze budou jedním z hlavních hodnotících kritérií nabídek," dodala starostka