„Využijeme prostor bývalé školní zahrady, který byl doposud využitý jen jako zatravněná volná plocha. Děti docházejí někdy na fotbalové hřiště, které je více než osm set metrů vzdálené a je ve vlastnictví místního Sokola. Školní aktivity tak závisí na domluvě, a hlavně pro denní docházku na tělesnou výchovu to je zcela nevhodné,“ vysvětlil milešovický starosta Bohdan Tišer.

Poznáte obec na Vyškovsku? Procestujte ji s námi, na konci galerie vás čeká správná odpověď.
Fotohádanka: poznáte obec z Vyškovska? Je známá třeba větrným mlýnem

Zmínil, že nové hřiště s umělou trávou bude primárně sloužit zejména pro cvičení a různé míčové hry jak žákům Základní školy, tak i dětem z Mateřské školy a školní družině. Náklady přesáhnou tři miliony korun. „Žádali jsme o dotaci, ale bohužel nám nebyla přidělena. Rozhodli jsme se tedy, že stavbu uskutečníme z vlastních prostředků. Projekt byl vysoutěžený, uzavřeli jsme v předstihu i smlouvu s dodavatelem a vzhledem k vývoji cen stavebních prací není na co čekat,“ zdůraznil starosta.

Stavební práce začaly již v červnu. „Plánujeme vše tak, abychom hřiště slavnostně otevřeli první zářijovou sobotu. Akce bude spojena s oslavou čtyřicátého výročí otevření mateřské školky v Milešovicích. Doufám, že si všichni návštěvníci užijí bohatý celodenní program,“ uzavřel Tišer.