Čarodějnice, princezny, kovbojové a indiáni. Všechny možné pohádkové i reálné postavy se dnes přišly pobavit na dětský karneval, který pro ně po roce opět s radostí připravil Dům dětí a mládeže Bučovice. „Karneval pořádáme tradičně každý rok vždy třetí týden v lednu. Po jednom, nebo dvou letech program obměníme a pozveme si někoho nového, aby se to neokoukalo,“ řekla ředitelka domu dětí a mládeže Lenka Rešková.

Letos se o zábavu postarala herečka Sandra Riedlerová s kolegyní Kateřinou Mendlovou Horáčkovou. Svým energickým projevem strhují dámy dav dětí a jejich rodičů k tanci na parketu za doprovodu populárních dětských písniček. „Vzhůru, ruce vzhůru,“ pobízí hlas Dády Patrasové a pestrobarevný rej masek poslušně mává rukama nad hlavou.

Přehled o tom, kdo všechno se dnes přišel pobavit, pak poskytne společná promenáda v maskách. Kosmonaut drží za ruku vlka, vlk princeznu a princezna kostlivce. Většina dětí přišla ve svých vlastních maskách. Kdo chtěl, mohl si půjčit některou ze sbírky domu dětí, která obsahuje přibližně sto dvacet masek.

Zábavu si ale užily i děti, které přišly bez masky. „Líbí se mi tady. Masku nemám, ale líbí se mi modrá a červená princezna. Mají hezké šaty,“ hodnotí například Anetka Nohavicová.

Kromě tance a zpěvu ale přichází na řadu také aktivity, které ocení především děti se závodivým duchem. Jako první poměřují své síly v přetahování lana. Jakmile zazní povel, obě strany seberou všechny své síly a tahají lano jako o život, včetně malého černokněžníka, kterému z vynaloženého úsilí odletí i klobouk. Boj je vyrovnaný, a tak musejí na pomoc přijít i tatínkové. Nakonec všechny děti ustoupí a u lana už zůstanou jen oni.

Pak už ale přichází čas na další bod programu. „Poprosím o tichoučko. Máme pro vás překvapení. Právě teď k nám totiž přicestuje medvěd,“ prozrazuje Riedlerová.

Zvoláním „Medvěde, pojď mezi nás!“ ho napřed vyzývají děti, potom dospělí a pak všichni společně, dokud se konečně neobjeví na pódiu. S dětmi si pak společně zatančí a zazpívá. Divokou zábavu pak rozjíždí hit zesnulého Karla Gotta Trezor. Vzduchem létají nafukovací balónky, bubliny z bublifuku a všichni tančí, co jim síly stačí.

Kromě krásných vzpomínek si děti domů odnesou i krásné dárky v podobě cen z tomboly. „V tom je letošní ročník speciální. Máme dvě stě obálek do tomboly a každý los vyhrává. Všechny děti se tak odnesou nějakou malou cenu a zbytek postupuje do hlavní tomboly o dvacet pět cen,“ vysvětluje Rešková.

Nejvíce cen si odnesl hladový vlk, včetně poukazu na burger, který mu jistě přijde vhod. Hlavní cenu v podobě velkého dortu si odnesla malá Sněhurka.