Pokud chtějí rodiče ve Vyškově zapsat dítě do více kroužků nebo mají třeba děti dvě, musí se připravit, že za ně zaplatí i několik tisíc korun. „Ceny zájmových kroužků se pohybují od dvou set po tisíc korun za jedno pololetí. To už jsou ale profesionální kroužky,“ informovala Veronika Osičková z Domu dětí a mládeže Vyškov.

V těch dražších kroužcích se děti naučí třeba taneční styl break–dance. Cenu ale navyšují třeba zápisy na soutěže. „V ceně dražších kroužků je totiž zohledněné třeba startovné a cestovné na nejrůznější soutěže, kterých se děti z kroužku účastní. Vyšší cenu způsobují i třeba pomůcky. Zvýšené náklady na provoz kroužku se pak pochopitelně odráží v jeho ceně,“ upozornila na důvody vyšších cen Osičková.

Kromě vyšších nákladů se v ceně kroužku odráží také jeho délka a četnost setkání. Většina kroužků trvá hodinu až hodinu a půl a děti do nich chodí jednou týdně. Třeba sportovní nebo taneční kroužky však zájemci navštěvují i dvakrát za týden.

Letos připravili ve vyškovském Domě dětí a mládeže na devadesát zájmových kroužků. „Největší zájem je tradičně o sportovní a taneční kroužky. Hodně se děti zapisují do fotbalu, volejbalu nebo aerobiku. Také je hodně oblíbená třeba hra na kytaru,“ vyjmenovala atraktivní kroužky Osičková.

Novinkou pro nadcházející rok je nabídka horozeleckého kroužku. Děti se v něm seznámí se základními technikami horolezectví. Vyzkouší si jak lezení v přírodě, tak na umělé a stále poulárnější lezecké stěně. Mimo vypsané kroužky nabízí ještě výuku jezdectví.

Méně už se děti zajímají třeba o šachy nebo výuku country tanců. „Zatím jsme však žádné kroužky pro malý zájem zrušit nemuseli. Jediným důvodem omezení byla mateřská dovolená vedoucí zájmových kroužků,“ podotkla Osičková.